Korony należą do stałych uzupełnień protetycznych. Korona protetyczna zęba zazwyczaj nakładana jest na naturalny korzeń zęba, po wcześniejszym leczeniu kanałowym i wykonanym wkładzie koronowo – korzeniowym. Zadaniem korony protetycznej zęba jest całkowite przykrycie zęba, który jest uszkodzony. Ponadto korona pełni również funkcję wzmacniającą oraz ochraniającą. Uzupełnienie protetyczne tego typu pozwala na odbudowanie zębów, które uległy
czytaj więcej
Endodoncja (leczenie kanałowe) dotyczy leczenia chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Należy ona do najtrudniejszych metod leczenia w stomatologii zachowawczej. Do tej pory wiązała się z przykrymi odczuciami pacjenta, jak i niepewnymi wynikami leczenia. Obecnie, dzięki rozwojowi stomatologii, leczenie endodontyczne stało się o wiele prostsze. Postęp, jaki dokonał się w leczeniu kanałowym, a także znieczuleniu,
czytaj więcej
Przestrzenie międzyzębowe to miejsca, w których najtrudniej jest utrzymać higienę. Dlatego nitkowanie zębów w codziennej higienie jest tak istotne.
czytaj więcej
Chirurg stomatologiczny spośród wszystkich specjalistów wzbudza chyba największy lęk u pacjentów. Dowiedz się, czym się zajmuje.
czytaj więcej
Dzięki tej metodzie można wykonywać m.in. punktowe zdjęcia zębowe, za pomocą których możliwa jest precyzyjna diagnoza problemów z pojedynczymi zębami.
czytaj więcej
Cyfrowe zdjęcia panoramiczne i cefalometryczne zębów dla nowoczesnej stomatologii stanowią podstawę diagnostyki. Dostarczają informacji niezbędnych do planowania leczenia we wszystkich dziedzinach stomatologii, w tym dla ortodoncji. Radiowizjografia cyfrowa, dzięki której możliwe jest wykonywanie m.in. zdjęć panoramicznych oraz cefalometrycznych zębów, pozwala na nowe możliwości diagnozowania i leczenia w stomatologii. Oba rodzaje wymienionych zdjęć są niezmiernie istotne
czytaj więcej
Badanie tomograficzne jest podstawą planowania leczenia implantologicznego. Trójwymiarowe zdjęcie pozwala na uzyskanie precyzyjnych informacji dotyczących ilości kości znajdujących się w miejscu planowanego zabiegu. Prawidłowa diagnostyka to znaczna część sukcesu w stomatologii. Jedynie dzięki niej możliwe jest zaplanowanie i podjęcie skutecznego leczenia. Jednym z istotniejszych badań, jakie przeprowadzane są przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego (m.in. wszczepienia implantów),
czytaj więcej
Paradontoza to groźna i uciążliwa przypadłość. Najczęściej dotyka ona osób, które nie dbają należycie o higienę jamy ustnej. Dowiedz się więcej!
czytaj więcej
Ortodoncja bez ekstrakcji nie tylko gwarantuje piękny uśmiech, ale pozwala także na zachowanie wszystkich zębów i uzyskanie estetycznego profilu. Sprawdź!
czytaj więcej
Wiele czynników wpływa na powstawanie chorób przyzębia, do których zalicza się recesja dziąseł. Odpowiada za to osadzanie się bakteryjnej płytki nazębnej.
czytaj więcej